Tradice

TURISTICKÝ ODDIL LVÍČATA JÍLOVIŠTĚ

Již jako malý kluk jsem chodil do turistického oddílu, který začli v Jílovišti organizovat mí prarodiče, manželé Tellerovi. Jak šel čas, tento turistický oddíl převzali mí rodiče, manželé Vorlovi (Janinka a Míla). Z této doby mám hezké vzpomínky. Jezdili jsme na společné 14 denní tábory a výlety pod označením TJ – Jíloviště. Do oddílu chodila celá parta z Jíloviště a nebylo nás málo. Na tyto akce vzpomínají dodnes všichni mí vrstevníci a střední generace.

Na nějakou dobu utichly konané akce, až v roce 2006 přišla Jaruška Šmídová s iniciativou znovu založit Turistický oddíl. Tento nápad podpořil můj děda přezdívaný „Bill“.

Společně s Jaruškou Šmídovou jsme obnovili turistického ducha. Podařilo se nám získat i malou dotaci na turistický tábor od obce Jíloviště.

Náš první společný tábor vyrazil směrem na Šumavu do chalupy Pazderna. Tento výlet byl pro nás a děti krásný a úspěšný, proto jsme se rozhodli, že pojedeme příští rok na celý týden. V současné době pořádáme turistické tábory již pravidelně. Snažíme se pravidelně scházet a pořádat výlety po okolí i dále do Středočeského kraje.

Do budoucna bychom rádi jezdili na další výlety i na jiná místa. S partou vedoucích vybíráme místa a připravujeme rozmanitý program.

Ze zkušenosti víme, že tato práce s dětmi přináší hezké zážitky všem dětem, stejně jako jsme to zažili i my jako malí. Všechny, kteří by se rádi zúčastnili společně s námi našich výletů, srdečně zveme.

Jan Janza Vorel